Informujemy, iż prace nad raportem z cyklu debat o kulturze wciąż trwają. Ich zakończenie przewidujemy do końca czerwca.
Jak rozmawiać o ważnych dla Wrocławia sprawach? Jak uczestniczyć w życiu publicznym i decydować? Pytamy was o zdanie. Trwa partnerski projekt Fundacji Dom Pokoju i UM Wrocławia
Duże zainteresowanie i wiele kwestii do omówienia spowodowały, iż konsultacje potrwają do 14 lipca, a w czerwcu spotkamy się z mieszkańcami na czterech wtorkowych spotkaniach.
Zamieszczamy prezentację, którą pokazywaliśmy podczas spotkań konsultacyjnych.
Naprawa i czyszczenie elewacji, zakaz działalności o charakterze erotycznym i powiększenie Parku Kulturowego „Stare Miasto” – to tylko niektóre zmiany, które zaczną obowiązywać od 3 czerwca.
Od 19 maja przez miesiąc możemy zapoznawać się, wyrazić swoje uwagi, opinie i propozycje na temat projektu, pokazującego, jakie rozwiązania w kształtowaniu miejskich przestrzeni publicznych są najlepsze („najbardziej optymalne”) dla osób, które poruszają się pieszo po Wrocławiu. Jednym z inicjatorów powstania takich „wytycznych”, adresowanych głównie do projektujących i modernizujących wspomniane przestrzenie, jest oficer pieszy Wrocławia Tomasz Stefanicki.
Jak tworzyć i rozwijać przestrzenie publiczne w mieście? Jak zachęcić wrocławian, aby wybrali rower lub komunikację miejską zamiast samochodu? Jak kształtować obszary nadrzeczne w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej?
Otworzy się w nowej karcieRozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące rozwoju wrocławskiej strefy płatnego parkowania. Nie chodzi tylko o jej obszar, ale i zasady działania.
Poziom zajętości spada o kilkadziesiąt procent. W polskich warunkach najbardziej miarodajne są dane z kompleksowych badań prowadzonych w Szczecinie.
Reklama