Streetbus, darmowe posiłki dla potrzebujących czy ogrzewalnie to niejedyne inicjatywy, które realizują wrocławskie NGO we współpracy z miastem. Przedstawiamy kolejne przykłady aktywności. Caritas apeluje o pomoc rzeczową w postaci m.in. ciepłych ubrań. O wsparcie proszą także noclegownie prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.
We Wrocławiu powstała Sieć Współpracy Lokalnej, do której włączony został ogólnopolski program #WspierajSeniora. Dzwoniąc pod dedykowany numer 22 505 11 11 najstarsi mieszkańcy miasta mogą liczyć na wsparcie w codziennych czynnościach wymagających wyjścia z domu.
Otworzy się w nowej karciePływające Odra Centrum zacumowało przy Wybrzeżu Słowackiego, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego. Budynek na wodzie jest już gotowy do otwarcia. Z uwagi na ograniczenia epidemiczne, trzeba będzie zaczekać z nim jednak co najmniej do wiosny. Tymczasem w Centrum ruszają zdalne zajęcia edukacyjne.
Blok socjalny przy ul. Koreańskiej 1 na Brochowie przechodzi stopniową metamorfozę. Odnowionych zostało 40 pustostanów oraz części wspólne budynku, lifting przeszło 20 mieszkań. Przeprowadzono dezynsekcję budynku i lokali mieszkalnych. Tym razem nie chodzi jednak tylko o prace remontowe. - Nie zmienimy tego miejsca jeśli nie zaczniemy pracować razem z ludźmi – mówi Joanna Kot, prezes Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej (WSS).
Rusza witryna o witrynach. Zespół Fundacji Dom Pokoju odświeża witryny na Nadodrzu i od niedawna w centrum . Teraz pod wspólną marką Dobry Widok we Wrocławiu wspiera lokalnych przedsiębiorców w tworzeniu dobrze zaprojektowanych i zapraszających witryn.
Wrocławskie organizacje pozarządowe – podobnie jak podczas wiosennego lockdownu – włączają się w walkę z pandemią. Do końca roku aktualizowana będzie baza danych zasobów, jakimi dysponują NGO-sy we Wrocławiu, a które mogłyby zostać wykorzystane w różnego rodzaju sytuacjach awaryjnych, związanych z pandemią. Swoje wsparcie w walce z Covid-19 zadeklarowało już ponad 100 organizacji społecznych.
Reklama